Haideți la Zilele Cetății Făgăraș!

Zilele Cetății Făgăraș

Timp de patru zile, între 16 și 19 august, făgărăşenii de toate vârstele şi turiștii, se vor distra pe cinste la cel mai aşteptat eveniment din municipiu, Zilele Cetăţii Făgăraş.

Evenimentul organizat de Casa de Cultură Făgăraș și Primăria Făgăraș, a ajuns deja la a XI-a ediție, se va organiza ca de obicei, în primul sfârsit de săptămână, după post. La fel ca și în anii precedenți, festivalul medieval o să adune mii de oameni în jurul cetăţii.

Din program nu vor lipsi personaje medievale, cântăreţi de muzică populară, rock sau uşoară și meșteșugarii care deja confecționează produsele ce urmează să fie expuse pe tarabe.

Programul „Zilelor Cetății Făgăraș“:

 

CETATEA FĂGĂRAȘ

Joi, vineri, sambata – Grădinița medievală între 17.00 – 20.00

Vineri, sâmbătă – între 13.00 – 20.00 – Ordinul Cavalerilor de Muhlbach

 

SCENĂ

Joi, 16 august

16.00 – Ansamblul Clubul Copiilor Făgăraș

16.10 – Daria Ganea, Roberta și Jesika Corciu, Larisa Bera, Bianca Mija, Andreea Lungu, Alicia Călin, Butum Bianca

16.45 – Ansamblul Junii Hârseniului

16.55 – Mugurași făgărășeni

17.05 – Ansamblul Junii Hârseniului

17.15 – Mugurași făgărășeni

17.25 – Ansamblul Plaiurile Șincii

17.40 – Ansamblul Dor Părăian + Paula Comaniță

18.00 – Ansamblul Făgărașul – copii

18.20 – Ansamblul Horița din Lisa

18.40 – Ansamblul Făgărașul – copii

19.00 – Deschidere oficială

19.30 – Iulia & Horațiu Haiduc

19.40 – Dana Goleț

19.50 – Ionuț Langa

20.15 – Sava Negrean Brudașcu

21.00 – Dumitru Fărcaș

21.40 – Corala Armonia

23.30 – final

 

Vineri, 17 august

16.00 – Grupul de copii Sirinx

16.30 – Ansamblul Junii Beclenului – copii

16.40 – Carmina Tatomir

16.50 – Ansamblul Junii Beclenului – copii – rară și hațegană

17.00 – Dariana Cozma

17.05 – Cezara Burcea

17.10 – Dragoș Gușeilă

17.20 – Ansamblul Junii Becleanului – brâu

17.25 – Rareș Șerban

17.35 – Ansamblul Ceata Făgărașului – Oaș

17.45 – Georgiana Pătrînjel

17.55 – Ansamblul Junii Becleanului – Șomeș

18.05 – Bogdan Bucur

18.15 – Ansamblul Ceata Făgărașului – Codru

18.20 – Bogdan georgescu

18.30 – Mirela Pascu

18.40 – Gheorghe Berian

18.50 – Ansamblul Ceata Făgărașului – Moldova

19.00 – Anca Urmaciu

19.10 – Ioana Bogdan

19.20 – Ștefan Ramba

19.30 – Mădălina Grama

19.40 – Radu Brescan

19.50 – Ansamblul Junii Becleanului – Oltenia

20 .00 – Flaviu Florea

20.10 – Mioara Greavu

20.20 – Mioara Marinca

20.30 – Ansamblul Junii Becleanului – Banat

20.35 – Viorica Cerbu

20.45 – Mariana Șandru

20.55 – Ansamblul Ceata Făgărașului

21.00 – Mihai Teacă

21.10 – Ansamblul Făgărașul

21.20 – Adina Roșca & Cătălin Doinaș

21.35 – Sebastian Stan

22.00 – Ansamblul Făgărașul

22.10 – Nicoale Furdui Iancu & Orchestra Crai Nou

23.00 – Ansamblul Făgărașul

23.10 – final

 

Sâmbătă, 18 august 

18.00 – Grupul Prietenia Cincu

18 .30 – Grupul de copii Sirinx

19.00 – Grupul de copii al Clubului Copiilor Făgăraș

19.30 – Centrul Artist pentru Arta

20.15 – Căluțu Ruxandra

20.30 – Dusty

21.20 – Walter Ghicolescu

22.00 – Voltaj

23.00 – FINAL

 

Duminică 19 august

18.30 – Hansel si Grettel

19.00 – Smart band

20.00 – Daniel Ignat & Andy Roll

21.00 – Annes

21.40 – Mihai Teacă

22.00 – Holograf

23.00 – ARTIFICII

Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.

Publicația GoNEXT, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*